وبلاگ

آجر فشاری به دلیل داشتن ظاهر غنی ، انتخاب محبوب نسل های متمادی بوده است. با گذشت سال ها ، خاک ، آهک و حتی خزه باعث تغییر رنگ شده و نمای بیرونی خانه شما را ناخوشایند می کند.


خوشبختانه ، یک واشر فشار می تواند آجر فشاری شما را به جلال قبلی خود بازگرداند. با دنبال کردن این مراحل زیر ، آن آجر قدیمی دوباره ظاهر جدید پیدا خواهد کرد.
1. ملات
حداقل یک هفته قبل از تمیز کردن ، اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که وصله ملات آسیب دیده بین آجرها را لکه دار کنید و بگذارید حداقل 7 روز سخت شود. این کار باعث می شود آب در پشت آجر نماند و باعث شود قالب در دیواره های شما شکل بگیرد.
استفاده از واشر فشار برای خیس کردن آجر فشاری دیواری
2. آجر را مرطوب کنید
سطح خانه را کاملاً خیس کنید. انجام این مرحله قبل از استفاده از هرگونه مواد شوینده مهم است زیرا آجر را برای تمیز کردن آماده می کند.
* نکات حرفه ای: برای اطمینان از خیس شدن یکنواخت ، آب را از پایین به بالای خانه خود اسپری کنید.
3. از مواد شوینده استفاده کنید
اطمینان حاصل کنید که مواد شوینده ای خوب را برای تمیز کردن آجر فشاری یا نمای بیرونی انتخاب کرده اید. استفاده از مواد پاک کننده نادرست باعث می شود خاک به ملات شما چسبیده باشد. حالا مواد شوینده را روی آجر بمالید و از پایین به بالا اسپری کنید.
بگذارید 5-10 دقیقه درون آجر کار کند. کلید تمیز کردن آجر فشار کمتر ، مواد شوینده بیشتر است. آجر و ملات متخلخل هستند ، بنابراین مواد شوینده و آب در کمی خیس می شوند. دادن مقدار زیادی مواد شوینده و آب به آن کمک می کند تا مناطقی را که می تواند به آن هوا برسد ، پوشانده شود.
بگذارید صابون کار خود را انجام دهد ، خاک را از بین آجر شل کرده و جابجا کند. این امر باعث تمیز تر و روشن تر شدن آن می شود.
مسواک زدن روی آجر
4- لکه های سخت را مسواک بزنید
برای آجری بسیار کثیف و لکه دار ، از یک برس تمیزکننده دیوار استفاده کنید. این روش کمتر سایشی نسبت به استفاده از آب در فشار زیاد است. این کار به کارگیری مواد شوینده درون آجر و شکستن لکه های سخت کمک می کند.
گریس ، لکه های چمن در اطراف پایه که در آن کاشت می کنید ، خزه ، و حتی شیره درختان ، برداشتن آن دشوار است. شستشوی این نوع ظروف گیر با مواد شوینده با کیفیت و آجر و ملات می تواند به شکسته شدن و شل شدن آنها کمک کند
5- بشویید
پس از نشستن مواد شوینده و وقت کافی برای کار خود در آجر ، به یک الگوی اسپری ظریف روی آن بروید. بسیار مهم است که از یک الگوی ظریف استفاده کنید زیرا با استفاده از فشار بیش از حد می توانید آجر را خراب کرده و به آن آسیب برساند.
بر خلاف قبل ، برای خیس کردن آجر ، از بالا به پایین اسپری کنید تا مواد شوینده و مانده را از بین ببرید. به آرامی حرکت کنید ، اما حرکت را ادامه دهید. واشر فشار را در یک نقطه نگه ندارید. با یک حرکت دایره ای روی لکه های سخت حرکت کرده و حرکت خود را از بالا به پایین در اکثر حرکات جاروبرقی ادامه دهید تا به طور مساوی خاک را از بین ببرید.
6. از درزگیر استفاده کنید
پس از تمیز کاری و خشک کردن آجر ، آخرین مرحله اعمال یک سیلانت آجری و ملات مصوب است. این به تمیز ماندن آجرهای شما کمک می کند
درزگیر در جلوگیری از نفوذ اسیدها ، روغن ها و مواد مضر دیگر به سطح کمک می کند. آن ها آجر و ملات را ترک می کنند و به نظر می رسد که هیچ چیز دیگری استفاده نشده است .

در ارتباط باشید