وبلاگ

همه چیز در مورد سیمان آبیک

سیمان یک سازه همه کاره و پیچیده با ترکیبات و خواص قابل تعویض است. شش نوع سیمان متفاوت با رفتارهای مشخص و ترکیبات شیمیایی وجود دارد. در زیر به انواع مختلفی می پردازیم و چه چیزی آنها را منحصر به فرد می کند.

نوع اول؛ سیمان پرتلند معمولی (OPC). این یک سیمان با هدف کلی است که خاصیت خاصی ندارد. از نظر سولفات مقاوم نیست و در طی فرآیند هیدراتاسیون گرما نسبتاً زیادی ایجاد می کند.

سیمان مخلوط (پوزولان). این یک سیمان با مصارف عمومی است که عمدتاً برای بتن ریزی و گچ کاری مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای آن می توان به: افزایش استحکام بلند مدت ، بهبود کارایی و کاهش تأثیر سنگدانه های واکنش پذیر ، کاهش خطر ترک خوردگی در اثر حرارت کم هیدراتاسیون ، بتن با دوام بیشتر ، کاهش گازهای گلخانه ای اشاره کرد.

سیمان نوع دوم در مواقعی که مقاومت به سولفات خفیف و / یا گرمای متوسط ​​هیدراتاسیون لازم باشد مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای کارهای پایه در مناطقی با سطح متوسط ​​سولفات در آب زیرزمینی مفید است. معمولاً با سرعت کمی آهسته تر از تیپ I استحکام می گیرد و از هیدراتاسیون کمتری نسبت به تیپ I برخوردار است.

سیمان نوع 4 طبقه بندی شده به عنوان سیمان سخت شدن سریع ، ریزتر از نوع I است و از سطح سولفیت بالاتری برخوردار است.

سیمان نوع 5 (سیمان SR. سیمان با مقاومت بالا در برابر سولفات (SR)) ، دارای حرارت بسیار کمی از هیدراتاسیون بوده و با سرعت کمتری نسبت به تیپ II و I. مقاومت می کند و در برنامه هایی کاربرد دارد که خاک دارای مقادیر زیادی ترکیبات حاوی سولفات / قلیایی باشد. در آب های زیرزمینی ، سیستم های فاضلاب ، اسکله ها و سکوها در ساحل.

سیمان چاه نفت کلاس "G". این سیمان یک سیمان مخصوصی است که برای صنعت نفت و گاز ساخته شده است و برای کاربردهای درجه حرارت و فشار بالا دارای خواص رفتاری خاصی است. در برابر سولفات بسیار مقاوم است و می تواند با انواع افزودنی ها ترکیب شود تا رفتار را در شرایط چاه منحصر به فرد اصلاح کند.

سیمان آبیک : آبیِک شهری در بخش مرکزی شهر آبیک استان قزوین ایران است.

آبیک شهری صنعتی و مهاجرنشین است و اقوام این شهر را در اختیار پارس ، آذری ، تات ، لر و گیلک نام برد. از صنایع معروف آن کارخانه سیمان آبیک و معادن سنگ سبز و زغال سنگ است.

تولید سیمان یک فرایند صنعتی با انرژی است که نیاز به تأمین گرما در مقادیر دمای بالا تحت محدودیت پدیده های تبادل حرارت جامد از گاز و سینتیک واکنش های شیمیایی دارد.

استفاده از سیمان آبیک در بتن دارای سابقه بسیار طولانی است ، تولید صنعتی سیمان از اواسط قرن 19 آغاز شد ، ابتدا با کوره های شافت ، که بعداً توسط کوره های دوار به عنوان تجهیزات استاندارد در سراسر جهان جایگزین شدند. امروز تولید جهانی سالانه سیمان به 2.8 میلیارد تن رسیده است و انتظار می رود در سال 2050 به حدود 4 میلیارد تن در سال افزایش یابد. رشد عمده ای در کشورهایی مانند چین و هند و همچنین مناطقی مانند خاورمیانه و شمال آفریقا پیش بینی شده است. در عین حال ، صنعت سیمان با چالش هایی از جمله افزایش هزینه های تأمین انرژی ، الزامات کاهش انتشار CO2 و تهیه مواد اولیه با کیفیت و مقادیر کافی روبرو است.

در ارتباط باشید