وبلاگ

فروش سیمان

سيمان گردي است نرم، جاذب آب و اينکه قابليت به هم چسباندن ذرات را به يکديگر به وجود مي آورد که در نتيجه جسم صلب و يکنواختي را پديد مي آورد.

براين اساس سيمان ترکيبي است از اکسيد کلسيم (آهک) با ساير اکسيدها نظير اکسيد آلومينيوم اکسيد سيليسم، اکسيد آهن، اکسيد منيزيم و اکسيدهاي قليائي که ترکيبي با آب را دارا مي باشد و در مجاورت با هوا و همچنين در زير آب به تدريج سخت مي گردد و داراي مقاومت بالائي مي شود به طوريکه در زماني حدود 28 روز که در زير آب باشد داراي مقاومتي حداقل 250 کيلو گرم بر سانتي متر مربع مي گردد.

شرکت پیشگامان شرق در زمینه فروش انواع مصالح ساختمانی از جمله فروش سیمان فعالیت می نماید.

مواد تشکیل دهنده ی سیمان

مواد خام تشکیل دهنده سیمان اساسا از اکسیدهایکلسیم و سیلیسیم و آهن تشکیل شده است. این مواد در کوره با هم ترکیب شده و غیر از مقداری آهک آزاد باقی مانده، که فرصت کافی برای فعل و انفعال نداشته است، ترکیبات شیمیایی جدید و پایداری نتیجه می شوند. در هنگام خنک کردن مصالح، براساس سرعت خنک کردن، مواد به صورت بلوری و بی شکل ظاهر می گردند. دانه های بی شکل که اکثرا شیشه ای هستند و دانه های بلوری شده، درحالی که یک فرمول شیمیایی دارند، دارای خواص متفاوتی هستند. برای سیمان معمولی، درصد ترکیبات حاصل از فعل و انفعالات فوق با داشتن درصد اکسیدهای موجود در کلینکر و با فرض اینکه کریستاله شدن کامل انجام پذیرفته باشد قابل محاسبه است. چهارترکیب اصلی سیمان عبارتند از:تری کلسیم سیلیکات، دی کلسیم سیلیکات، تری کلسیم آلومینات، تترا کلسیم آلومینو فریت .

سيمان يكي از مهمترين و پر مصرف ترين كالاها در جهان است، به گونه اي كه دومين محصول پر مصرف جهان پس از آب به حساب مي آيد. اين كالا از مهمترين ماده اوليه در تهيه بسياري از مصالح ساختماني و ساخت سازه هايي نظير ساختمان ها، پل ها، جاده ها، سدها، تونل ها، بنادر و اسكله هاست و در موارد تخصصي جايگزيني هم ندارد. عواملي همچون رشد جمعيت ، افزايش طرح هاي زير بنايي، توسعه پروژه هاي صنعتي و گسترش شهر نشيني از مهمترين دلايلي است كه باعث شده سيمان به عنوان يك كالاي اساسي با جانشين هاي محدود فني معرفي شود. محصولات سیمان عبارتند از انواع سیمان پرتلند، سیمان سفید، سيمان سرباره‌اي ضد سولفات، سيمان بنايي، انواع سيمان نسوز، سيمان‌هاي چاه نفت و سيمان‌هاي رنگي.

فروش سیمان

برای خرید سیمان با شرکت پیشگامان شرق در تماس باشید.

09121078038-02122382646

در ارتباط باشید

آخرین پستها