وبلاگ

خرید موزائیک ساده

شرکت پیشگامان شرق تولید کننده و عرضه کننده انواع مصالح ساختمانی از جمله سیمان , آجر , شن و ماسه , انواع موزائیک , پودر سنگ و ... می باشد.
برای خرید انواع موزائیک با ما تماس بگیرید :  02122382646  

موزاییک کف پوشی است متراکم ، در حقیقت یک جور بتن است که تراکم خود را یا از طریق فشار پرسی و یا از طریق لرزش به دست می آورد و از ماسه ، سیمان ، سنگ دانه، پودر سنگ و آب در ابعاد و طرح های گوناگون وجوددارد. به طور کلی موزاییک از دو سطح تشکیل شده است.
 لایه رویه و یا رنگ موزاییک :
این لایه  نقش موزاییک را تشکیل میدهد و در آن از پودر سنگ ، سیمان، آب و از ترکیبات دانه بندی شده و رنگی استفاده شده است .
 لایه زیرین یا نارین:
این لایه از موزائیک دارای ضخامت بیشتری نسبت به لایه رویه می باشد نقش تحمل فشار را نیز بر عهده دارد. و مانند لایه رویه از سیمان ،آب و ماسه تشکیل شده است.

نکاتی در مورد خرید موزائیک

جهت کف پیلوت­ها ، بام و محل­های مسقف از قبیل پارکینگ ، سالن­ها و محوطه­ های داخلی از موزاییک­های با سطح رویه صاف ( بدون طرح وبرجستگی ) استفاده نمایید .
این موزاییک­ها ضمن شستشوی آسانتر ؛ به لحاظ کاربری و زیبایی نیز  انتخاب مناسب­تری برای موارد ذکر شده می­باشند.
جهت محیط­های روباز و محوطه سازی با توجه به عوامل استحکام ، دوام وزیبایی به ترتیب اولویت محصولات
موزاییک­های پرسی طرح دار ، واش بتن و انواع کفپوش بتنی پیشنهاد می­گردد که سطح رویه ناصاف این محصولات مانع ایجاد حوادث احتمالی درزمان بارندگی و زمستان ( بعلت سرخوردن ) می­گردد.

نکاتی بعد از خرید موزائیک

ـ زیر سازی محل نصب موزاییک ( چه به صورت خشکه و یا ملات خیس )  بسیار مهم بوده و باید مستحکم باشد و در صورت زیر سازی نامناسب ، موزاییک­ها پس از فرش شدن در اثر وارد شدن فشار از قبیل  حرکت خودرو و یا راه رفتن و … دچار لقی می­گردد و منجر به ترک خوردن وشکسته شدن تدریجی موزاییک­های شود که در مرور زمان باعث تخریب و از بین رفتن زیبایی محوطه شما خواهد شد.
ـ هرگز در زمستان برای آب نمودن یخ­های سطحی از نمک استفاده ننماید چرا که ترکیب نمک وآب اسید ضعیفی را تولید می­کند که به مرور زمان باعث تخریب سطح رویه موزاییک­ها می­گردد. استفاده از هرگونه مواد شیمیایی بر روی موزاییک­ها می­تواند منجر به آسیب رسیدن به سطح موزاییک گردد مواد اولیه موزاییک  سنگ های معدنی سیمان و … همگی در اثر مواد شیمیایی  واکنش نشان می دهند.
ـ بهتر است برای عمر بیشتر موزاییک­ها جهت شستشو تنها از آب استفاده نموده و ازمواد شوینده مانند انوع جرم گیرها و …استفاده نگردد زیرا این مواد نیز خاصیت اسیدی داشته  وسبب خوردگی سطح موزاییک ها می­گردد.
اگر در محل استفاده موزاییک­ها زمستان سردی دارید و این سرما طولانی بوده و اختلاف دمای شب و روز زیاد است بطوری که یخهای سطحی  در طول روز آب شده و در شب مجدداً یخ می­زنند باید برف­های محوطه را دراین شرایط خاص قبل از یخ زدن پارو نمایید.
ـ نکته مهم قابل ذکر درفرش نمودن انواع واش بتن این است که پس از دو غاب نمودن موزاییک­ها حتماً بلافاصله با فشار آب ملایم سطح رویه را ششستو داده و یا به صورت بند بند آنها را دوغاب نمائید.  زیرا در غیر این صورت دوغاب بر روی سطح واش بتن مانده وسفت شده و قابل پاک کردن نخواهد بود ودر نتیجه نمای موزاییک کدر خواهد گشت .

موزائیک ساده

 پیشگامان شرق عرضه کننده انواع مصالح ساختمانی از جمله سیمان , انواع موزائیک  , پودر سنگ و ... می باشد.

در ارتباط باشید